تکنیک تمرکز حسی چیست؟

تکنیک تمرکز حسی می تواند به رفع مشکلات جنسی زوجین کمک کند. این تکنیک بر پایه حضور در لحظه و افزایش آگاهی از بدن و احساسات استوار است.

یائسگی چگونه بر سلامت جنسی تأثیر می گذارد؟

عملکرد جنسی جزء مهمی از زندگی زنان است و تغییر در آن به خصوص در یائسگی، می تواند بر سلامت ایشان تأثیر گذار باشد.

چه تغییراتی در شیوه زندگی وجود دارد که می تواند سلامت جنسی را بهبود بخشد؟

سلامت جنسی از مسائل بسیار حائز اهمیت در سلامت جسم و روان است. اطلاع داشتن درباره مسائل جنسی میتواند روابط بین زوجین را نزدیکتر و صمیمی تر کند.

اندومتریوز چگونه تشخیص داده می شود؟

آندومتریوز نوعی بیماری مربوط به رحم یا همان آندومتر در دستگاه تناسلی زنان است که در اثر آن بافتی مشابه بافت داخلی رحم خارج از حفره آندومتر رشد می کند.

توانبخشی آلت تناسلی بعد از پروستاتکتومی رادیکال

یکی از عوارض جانبی رایج پروستاتکتومی رادیکال، اختلال نعوظ (ED) است، زیرا اعصابی که نعوظ را کنترل می کنند ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

بیماری کلیوی چگونه می تواند بر عملکرد جنسی افراد تأثیر بگذارد؟

بیماریهای کلیوی نه تنها سلامت جسمی بلکه ابعاد دیگر سلامتی را نیز به مخاطره می اندازند. در این مقاله به تاثیر بیماریهای کلیوی برعملکرد جنسی می پردازیم.

آیا پدیده ای به نام توپ های آبی ( کبود بیضگان) واقعا وجود دارد؟

این مقاله در مورد اصطلاحی به نام توپ های آبی نوشته شده. پدیده ای که به معنی بروز درد و ناراحتی در بیضه ها توصیف شده است.

سندرم سفت شلانگی چیست؟

سندرم سفت شلانگی بیماری ای است که باعث سفتی و اسپاسم عضلانی می شود و می تواند به طور تدریجی توانایی انجام فعالیت های روزمره فرد را کاهش دهد.

شایع ترین علل ازدواج به وصال نرسیده چیست؟

ازدواج به ‌وصال نرسیده برای توصیف حالتی به کار می ‌رود که در آن یک زوج نمی ‌توانند پس از ازدواج رابطه زناشویی داشته باشند.

استفاده از داروی زیافلکس در بیماران پیرونی با انحنای آلت تناسلی به سمت پایین

درمان تزریق داخل ضایعه کلاژناز کلستریدیوم هیستولیتیکوم، یا داروی زیافلکس (Xiaflex) یک درمان مورد تایید سازمان غذا و دارو FDA برای بیماری پیرونی است.

چگونه اختلال خوردن می تواند بر سلامت جنسی فرد تأثیر بگذارد؟

اختلالات خوردن گروهی از مشکلات روانی هستند که در آن رفاه عاطفی، تعاملات اجتماعی و سلامت جسمانی فرد با مشکلات زیادی رو به رو می شود.

ارتباط بین سلامت قلب و سلامت جنسی چیست؟

سلامت قلب و عروق نقش اساسی در عملکرد جنسی دارد. در این مقاله به بررسی عوامل روانشناختی و نقش اندوتلیال در سلامت قلبی عروقی و جنسی می پردازیم.

نکاتی برای بهبود کیفیت پیش نوازی

هر کاری که به عنوان مقدمه برای رابطه جنسی انجام شود، پیش نوازی یا معاشقه نامیده می شود. در این مطلب شما را با نحوه انواع معاشقه آشنا می کنیم.

اکسی توسین؛ هورمون عشق، افسانه ها و باورها

هورمون اکسی توسین از هورمونهای تولید شده توسط هیپوتالاموس بوده که از غده هیپوفیز وارد جریان خون میشود و تاثیرات خوشایندی بر روی بدن میگذارد.

نکاتی در مورد پیش نوازی و آموزش آن در رابطه جنسی

هر کاری که به عنوان مقدمه برای رابطه جنسی انجام شود، پیش نوازی نامیده می شود.بخش عمده هیجان رابطه جنسی قبل از نزدیکی اتفاق می افتد.

ازدواج به وصال نرسیده و ارتباط آن با ترس از دخول و نزدیکی دردناک

واژینیسموس یا دخول دردناک و ترس از دخول، یکی از علت های شایع پدیده ای است که به نام ازدواج به وصال نرسیده شناخته می شود.

پرسشنامه ای برای مردانی که همسرشان از دخول می ترسد و درد را تجربه می کند

در مورد نقش مردان در ترس از دخول و نزدیکی کمتر گفته شده این مقاله در مورد پرسشنامه ای مفیدبرای خودارزیابی مردانی است که زنشان به واژینیسموس مبتلاست

تاثیر حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکات چشم بر درمان واژینیسموس

حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکات چشم EMDR یک نوع درمان روانشناختی جدید است که برای واژینیسموس و دخول و نزدیکی دردناک توصیه می شود.اما...

تاثیر درمان شناختی رفتاری بر افکار فاجعه بار زنان با نزدیکی دردناک (واژینیسموس)

ما دراین مطالعه اثربخشی رفتار درمانی شناختی را بر افکار دهشتناک و انقباض عضلات چهار زن مبتلا به واژینیسموس بررسی کردیم. تمام آنها موفق به دخول شدند

داروهای تثبیت کننده خلق، بر عملکرد جنسی چه تأثیر متفاوتی می گذارند؟

اگر از داروهای تثبیت کننده خلق استفاده می کنید و نگران تاثیر این داروها بر عملکرد جنسی تان هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا فعالیت جنسی در بارداری های پر خطر، ایمن است؟

سوالی که ممکن است ذهن شما را هم درگیر کرده باشد. اگر در این مورد نگرانی هایی دارید، برای خواندن این مقاله سه دقیقه وقت بگذارید.

مصرف داپوکستین برای انزال زودرس و دلایل قطع آن

داپوکستین یک درمان ایمن و موثر برای انزال زودرس ( PE) است، اما بر اساس پژوهش های تازه، میزان قطع مصرف آن توسط بیماران بالاست.

چگونه تصویر جنسی زنان از خود بر عملکرد جنسی شان تأثیر می گذارد؟

خودنگاره تناسلی منفی زنان بر جنبه های مختلف رفاه و زندگی جنسیشان تأثیر می گذارد و باعث ناراحتی و احتمالاً حتی درد در حین نزدیکی می شود.

نگرانی های مردان درباره منی آبکی و تاثیر آن بر باروری

مایع منی به طور معمول یک مایع غلیظ و سفیداست، اما میتواند در رنگ و قوام آن متفاوت باشد. دراین مقاله به بررسی تاثیر منی آبکی بر باروری مردان میپردازیم.

اختلال نعوظ و درمان های رایج

درمان اختلال نعوظ و ناتوانی دربرقراری روابط جنسی ازشایعترین مشکلات بین زوجین است که ازطریق داروهاعمل جراحی عروق واستفاده از ایمپلنت ها قابل درمان است.

کمبود آهن و اختلال در عملکرد جنسی زنان

تعادل هورمونهای زنانه اساسیترین عاملی است که میتواندبرعملکردجنسی زنان تأثیربگذارد. دراین مقاله به بررسی تأثیر کمبود آهن بر عملکرد جنسی زنان میپردازیم.

چند نکته و مروری بر کیفیت زندگی بیماران پس از جراحی سرطان آلت تناسلی

سرطان آلت تناسلی یکی از انواع سرطان نادر است که در ناحیه تناسلی باعث بروز راش، توده و یا خونریزی می شود. در این مقاله به بررسی این بیماری می پردازیم.

چرا فعالیت های غیردخولی در اتاق خواب اهمیت دارند؟

فعالیتهای غیردخولی مجموعه ای از گزینه ها را برای افزایش صمیمیت، ارتباط و رضایت کلی زوج ها ارائه میدهد. در این مقاله به انواع و مزایای آنها می پردازیم.

سلامت واژن و مراقبت های پس از عمل واژینوپلاستی

در این مقاله همه نکاتی که باید بعد از انجام عمل واژینوپلاستی یا همان جراحی بازسازی واژن در برنامه افراد قرار بگیرند را مورد بررسی قرار داده ایم.

تجربه زندگی جنسی زنان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس با مثانه بیش فعال

اختلالات ادراری یکی از مشکلاتی است که اکثر بیماران ام اس با آن مواجه میشوند. دراین مقاله به بررسی تجربه های زندگی جنسی زنان مبتلا به ام اس می پردازیم.

چند درصد از مردان از اندازه آلت تناسلی خود راضی هستند؟

نگرانی در مورد اندازه آلت تناسلی فرد می تواند منبع مهمی از اضطراب باشد و بر عزت نفس و رفاه کلی افراد تأثیر بگذارد.

ناهماهنگی میل جنسی چیست و چگونه یک زوج می توانند آن را مدیریت کنند؟

رابطه جنسی بخش بسیار مهمی از زندگی زناشویی است و بروز مشکل در آن می تواند تمام ابعاد زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار دهد.

ایدز چیست و چه تفاوتی با HIV دارد؟

برای اینکه بتوانیم علائم ایدز را به درستی تشخیص دهیم، ابتدا باید تفاوت HIV و ایدز را بدانیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

پیشگیری از عفونت های آمیزشی STI با مصرف آنتی بیوتیک ها

بیماری مقاربتی (STD) به بیماری‌هایی گفته می‌شود که از طریق رابطه جنسی کنترل نشده انتقال پیدا می‌کند و در صورتی که درمان نشود می‌تواند خطرساز باشد.

آیا داروهای تجویزی می توانند بر سطح تستوسترون تأثیر بگذارند؟

مطالعات اخیر برخی از اثرات داروها بر سطح تستوسترون را روشن کرده است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

اثرات احتمالی کووید -19 بر سلامت باروری مردان

آیا کووید -19 بر سلامت باروری مردان و کیفیت اسپرم آن ها تاثیر دارد؟ برای دانستن پاسخ این سوال، تا آخر مقاله همراه ما باشید.

وقتی صحبت از اندام جنسی زنانه به میان می آید، چه چیزی «طبیعی» است؟

در این مقاله برخی از سوالات شایعی که زنان ممکن است در مورد دستگاه تناسلی خود داشته باشند را مورد بحث قرار داده ایم.

آیا مردان دارای پروستات بزرگ باید از مصرف برخی داروها پرهیز کنند؟

با افزایش سن مردان، رشد غده پروستات به سمت داخل شایع است. این رشد، منجر به بزرگ شدن پروستات یا اصطلاحاً هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) می شود.

چند نکته در مورد آلت تناسلی طبیعی

در مورد آلت تناسلی، هیچ موردی به عنوان نرمال و طبیعی وجود ندارد، مواردی هست که افراد ممکن است بخواهند در مورد این اندام خاص بدانند.

هر آنچه بایستی در مورد طرحواره جنسی بدانید

طرحواره جنسی به منظور انتظارات ثابت در مورد چگونگی رفتار جنسی در یک موقعیت خاص است. برای آشنایی بیشتر تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

سلامت جنسی همسر مرد مبتلا به سرطان پروستات

برای آگاهی از ارتباط بین سرطان پروستات و رابطه جنسی و همچنین روش های درمان این عارضه، مطالعه این مطلب را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته

جهت آگاهی از بهترین روش برای شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته و بررسی آزمایشات پژوهشگران در این مورد، این مقاله را مطالعه بفرمایید.

چگونه زنان مبتلا به واژینیسموس و همسرانشان می توانند از نظر جنسی رشد کنند؟

واژینیسموس میتواند یک بیماری مزمن باشد که نیاز به نگهداری روتین با تمام تکنیک های توصیف شده در این مقاله دارد. جهت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چگونه افراد مسن می توانند به داشتن رابطه جنسی مطلوب ادامه دهند؟

در این مقاله سعی داریم تا از راه‌های تقویت جنسی سالمندان پرده برداریم و به روش های درمان اختلالات جنسی در افراد مسن بپردازیم.

در مورد سرویکس (دهانه رحم) و فعالیت جنسی چه می دانیم؟

درک آناتومی جنسی و تناسلی ممکن است به ما کمک کند تا در مورد مراقبت از سلامت جنسی و باروری خودمان، اطلاعات بهتری داشته باشیم.

آناتومی زنانه: کلیتوریس و مداخلات جراحی

کلیتوریس عضوی است که در لذت جنسی زنان نقش اساسی دارد، اما تا همین اواخر اطلاعات کمی در مورد آن وجود داشت. در این مقاله به بررسی آناتومی آن می پردازیم.

علائم خطرناک آسم در حین رابطه جنسی

اگر آسم دارید، ممکن است نگران علائمی مانند تنگی نفس و سرفه در حین رابطه جنسی باشید. دراین مقاله به اقداماتی برای مدیریت آسم در رابطه جنسی پرداخته ایم.

آیا روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت هست؟

ما در این مقاله روش های بزرگ کردن و افزایش طول آلت تناسلی مردان را بررسی کرده ایم پس تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

همه چیز در مورد بیماری پوستی لیکن اسکلروزوس

این مقاله درباره بیماری پوستی لیکن اسکلروزوس است. برای آشنایی بیشتر با علائم و روشهای تشخیص آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاثیر داشتن یک بیضه بر عملکرد جنسی

ارکیکتومی، نام پزشکی برای عمل جراحی برداشتن یک یا هر دو بیضه (یا بیضه) است. در این مقاله به بررسی تاثیر داشتن یک بیضه بر عملکرد جنسی می پردازیم.

چه چیزی باعث ایجاد احساس لرزش و نبض در واژن می شود؟

ما در این مقاله علت احساس لرزش و نبض در واژن را بررسی کرده ایم پس تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

داشتن رضایت جنسی و الگوهای ارگاسم پایدار

ارگاسم یک بخش مهم، اما نه ضروری از یک زندگی جنسی رضایت بخش است. در این مقاله به اهمیت و نقش آن در رابطه زوجی می پردازیم.

چگونه درد لگن بر سلامت جنسی فرد تأثیر می گذارد؟

درد لگن در قسمت تحتانی شکم و لگن ایجاد می شود. این دردها می تواند در اثر چندین بیماری مختلف در افراد دارای سیستم تناسلی مردانه و زنانه ایجاد شود.

در مورد رابطه جنسی و سرطان دهان چه نکاتی باید بدانیم؟

اگر شما نیز به سلامت جسمی و بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهید، توجه به رابطه جنسی از نکات مهمی است که می‌تواند سلامت آن را تضمین کند.

چرا ویتامین D برای مردان مهم است؟

در این مقاله، دانشمندان به دنبال تایید یافته‌ها و پاسخ به این سوال بودند که آیا مکملهای ویتامینDممکن است برای مردان مبتلا به مشکلات جنسی مفید باشد.

آیا زنان هم انزال را تجربه می کنند؟

ما در این مقاله هر آنچه باید در مورد انزال زنانه بدانید را بررسی کرده ایم پس تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

ترکیبات تقویت کننده جنسی یا آفرودیازیک ها چه موادی هستند؟

ما در این مقاله انواع داروهای مقوی جنسی یا همان آفرودیازیک ها و عملکرد آن ها را بررسی کرده ایم پس تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

بازسازی واژن چه تاثیری بر زنان مبتلا به واژن و رحم تکامل نیافته دارد؟

اگر به دنبال اطلاع از علائم و درمان سندرم راکی تانسکی هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی علائم و علل این بیماری بپردازیم.

هر آنچه بایستی در مورد بیماری پیرونی بدانید

اگر به دنبال اطلاع از علائم و درمان بیماری پیرونی هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی علائم و علل این بیماری بپردازیم.

آیا رابطه جنسی اندازه واژن افراد را تغییر می دهد؟

در این مقاله توضیح داده شده که طی رابطه جنسی چه اتفاقی برای واژن می افتد. پس با ما همراه باشید.

بهبود عملکرد جنسی با کاهش علائم افسردگی

با کاهش علائم افسردگی، عملکرد جنسی بهبود می یابد. در این مطلب، سعی کرده ایم شما را با بهبود عملکرد جنسی با کاهش علائم افسردگی آشنا کنیم.

چگونه (IVF) بر کیفیت زندگی زوج ها تأثیر می گذارد؟

ما در این مقاله اختلال عملکرد جنسی و کیفیت زندگی پایین تر زنان و اختلال نعوظ مردان در IVF را بررسی کرده ایم پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

چند نکته در مورد HPV ویروس پاپیلومای انسانی

اگر به دنبال اطلاع از علائم و درمان ویروس پاپیلومای انسانی هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی علائم و علل این بیماری بپردازیم

آیا انزال در مردانی که آسیب نخاعی دیده اند وجود دارد؟

ما در این مقاله تاثیر آسیب نخاعی بر نعوظ مردان و مشکلات افراد قطع نخاعی هنگام نزدیکی را بررسی کرده ایم پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

تاثیر پرهیز از الکل بر عملکرد نعوظ

در این مقاله کوتاه، تلاش بر این شد که اثرات مصرف الکل بر توانایی جنسی مردان و عملکرد نعوظ را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

بررسی تاثیر درمان های سرطان پروستات بر عملکرد جنسی

دانستن رهنمودهای مراقبت از سلامت جنسی برای سرطان پروستات میتواند به بیماران و همسرانشان کمک کند تا برای درخواست مراقبت در مورد نیازشان توانمندتر شوند.

عوارض جانبی مصرف مکمل های تستوسترون برای مردانی با سطح طبیعی هورمون

تحقیقات نشان میدهد که کمبود تستوسترون در مردان احتمال بروز افسردگی، تحریکپذیری یا عدم تمرکز را افزایش میدهد. در این مقاله به بررسی کامل آن می پردازیم.

پرسشنامه ای برای تشخیص واژینیسموس و دخول دردناک

واژینیسموس یا درد نزدیکی یکی از شایع ترین اختلالات روانی-جنسی زنان محسوب میشود. در این مقاله به معرفی یک پرسشنامه برای ارزیابی این اختلال می پردازیم

ارتباط علائم استرس پس از سانحه با رفتار بیش فعالی جنسی

تحقیقات نشان داده است که ممکن است بین تجربه یک رویداد آسیب‌زا و ایجاد بیش‌فعالی جنسی یا درگیر شدن در رفتارهای جنسی اجباری ارتباطی وجود داشته باشد.

آیا ورزش، می تواند به اختلال نعوظ کمک کند؟

یکی از بهترین و کم هزینه‌ترین روش‌های حل اختلال نعوظ، انجام حرکات ورزشی تقویت‌کننده می‌باشد. در ادامه مقاله به بررسی کامل این حرکات ورزشی می پردازیم.

آیا وازکتومی می تواند باعث اختلال نعوظ شود؟

وازکتومی یکی از قابل اعتمادترین روش های پیشگیری از بارداری است که در این مقاله به بررسی مشکلات و عوارض آن می پردازیم.

چگونه زوج ها می توانند زمان بیشتری برای رابطه جنسی داشته باشند؟

اگر رابطه جنسی برایتان مهم است و دوست دارید وقت بیشتری را به آن اختصاص دهید، اولین قدم این است که در مورد آن با همسرتان صحبت کنید.

بررسی پدیده دیده بانی و اضطراب عملکردی در رابطه جنسی

در این مقاله به پدیده دیده بانی که ناشی از دو اختلال جنسی آقایان (انزال زودرس و اختلال نعوظ) است، می پردازیم.

آیا رابطه جنسی می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد؟

در این مقاله به بررسی پژوهش های محققین در مورد تاثیر فعالیت جنسی بر خطر ابتلا به سرطان پروستات مردان می پردازیم.

آیا دارویی برای بهبود اختلال ارگاسم در مردان وجود دارد؟

آنورگاسمی به معنی مشکل در رسیدن به ارگاسم یا همان احساس اوج لذت جنسی مردان است. در این مقاله به بررسی دارو درمانی برای رفع این مشکل می پردازیم.

اختلال برانگیختگی مداوم تناسلی چیست؟

افرادی که از اختلال برانگیختگی مداوم تناسلی رنج می برند، احساسات برانگیختگی تناسلی را تجربه می کنند که به میل جنسی، تحریک یا خیال پردازی مربوط نمیشود.

اندوه و ملال پس از رابطه جنسی یا دیسفوری

دیسفوری پس از رابطه جنسی، احساس غم و اندوه عمیق یا آشفتگی پس از رابطه جنسی است که در این مقاله به بررسی کامل آن پرداخته ایم.

هر آنچه باید در مورد HIV و ایدز بدانید

در این مقاله به بررسی حقایق مهمی در مورد انتقال HIV، پیشگیری و مراقبت های پزشکی آن می پردازیم.

تست تشخیصی واژینیسموس

واژینیسموس یکی از شایع ترین اختلالات روانی-جنسی زنان محسوب می شود. مطالعه‌ این مقاله را برای آشنایی با این پرسشنامه تشخیصی، پیشنهاد می کنیم.

رابطه جنسی زوجها پس از سقط جنین

هنگامی که زوج ها احساس آمادگی کنند، می توانندرابطه جنسی را از سر بگیرند، اما این بازه زمانی ممکن است از زوجی به زوج دیگر متفاوت باشد.

تمرینات کگل برای زنان و درمان مشکلات کف لگن

تمرینات کگل باعث تقویت عضلات کف لگن که از رحم، مثانه، روده کوچک و رکتوم حمایت می کند، می شود. در این مقاله به بررسی کامل این تمرینات می پردازیم.

سندرم سفت بودن آلت تناسلی مردان

سندرم سفت بودن در وضعیت غیر نعوظی، با درد مزمن در آلت تناسلی و پرینه مشخص می شود. در این مقاله به علائم و درمان این اختلال مردانه می پردازیم.

خروج باد از واژن به چه علت و چه زمانی اتفاق می افتد؟

گاز واژن که گاهی به آن کویفینگ گفته می شود، به معنی دفع گاز از واژن است. اگر شما هم دچار این مشکل هستید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

واژینیسموس یا دخول دردناک چیست؟

واژینیسموس یک اختلال جنسی است که باعث انقباض غیرارادی واژن درحین تماس جنسی می شود. در این مقاله به علائم و درمان این بیماری پرداخته ایم.

نگرانی و تاثیر مایع منی آبکی بر باروری مردان

گاهی اوقات مردان ممکن است متوجه شوند که مایع منی آن ها آبکی است نه غلیظ. این وضعیت نشان دهنده مشکل باروری می باشد، اما همیشه هم اینطور نیست.

افسانه هایی درباره ارگاسم

ارگاسم پیامد لذت بخش روابط جنسی است. با این حال، افسانه های متعددی در مورد ارگاسم وجود دارد که باید رد شوند. در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

هرآنچه باید درمورد مناطق اروژنیک و رابطه جنسی رضایت بخش بدانید

به هرقسمت ازبدن فردکه بالمس کردن باعث تحریک میل جنسی می شود، مناطق اروژنیک می گویند. برای شناختن این مناطق، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم.

نیازهای جنسی برآورده نشده زوجها و رضایت از روابط زناشویی

زوجهایی که نیازهای جنسی شان کمتر برآورده شده، ممکن است رضایت کمتری از ازدواج و رابطه شان داشته باشند.رابطه جنسی برای بسیاری از زوج ها اهمیت زیادی دارد. رابطه جنسی علاوه بر رهاسازی جسمانی ، باعث نزدیکی و صمیمیت می شود

آیا چیزی به نام ارگاسم زودرس زنانه وجود دارد؟

طبق بررسی ها و پژوهش ها، برخی از خانم ها قبل از اینکه بخواهند به ارگاسم می رسند، هرچند که خیلی رایج نیست.

تاثیر برداشتن یک یا دو بیضه بر سلامت جنسی مردان

درباره تاثیر عمل برداشت بیضه یا ارکیدکتومی بر عملکرد جنسی مردان می توان گفت؛ اگر فقط یک بیضه برداشته شود، عملکرد جنسی معمولاً تحت تأثیر قرار نمی گیرد

آیا اندازه کلیتوریس بر عملکرد و لذت جنسی تأثیر می گذارد؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که اندازه و محل کلیتوریس زنان ممکن است بر توانایی آنها برای رسیدن به ارگاسم تأثیر بگذارد

انزال دیررس و عدم ارگاسم در مردان

اگر مردی در تجربه انزال یا رسیدن به ارگاسم مشکل دارد و یا انزال طول کشیده دارد، باید با پزشک و سکستراپیست صحبت کند.

آیا داروهای تجویزی می توانند بر سطح تستوسترون تأثیر بگذارند

تستوسترون هورمونی است که در افزایش میل جنسی زنان و مردان،نقش دارد.‌ کاهش سطح تستوسترون می تواند یکی از عوارض جانبی بعضی از داروهای تجویزی خاص باشد.

تست نعوظ شبانگاهی آلت یا ریجی اسکن چیست

این پدیده، به نعوظ های خودبخود در طی مرحله حرکات سریع چشمها(REM) در خواب اطلاق می شود و حدود 5 بار در هر شب با فواصل 90 دقیقه رخ می دهد.

ارگاسم خشک چیست و چه علائمی دارد؟

مردانی که ارگاسم خشک دارند به اوج می رسند، اما در طی انزال منی از آنها خارج نمی شود. این نبود مایع منی باعث خشک شدن ارگاسم می شود.

سندرم دات یا ترس از دست رفتن مایع منی چیست؟

مردان مبتلا به سندرم دات، پریشانی جسمی و عاطفی مرتبط با از دست دادن مایع منی و ترس همراه با آن را تجربه می‌کنند.

عملکرد جنسی زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک زنان در سنین باروری را مبتلا میکند و شایع ترین اختلال غدد درون ریز تولید مثلی است که در 10 الی 15 درصد زنان یده میشود

پریاپیسم یا نعوظ طول کشیده چیست؟

پریاپیسم، نعوظی طولانی مدت و اغلب دردناک است که چهار ساعت یا بیشتر طول می کشد و ارتباطی با تحریک جنسی ندارد.

ایمپلنت آلت تناسلی برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت آلت تناسلی که گاهی پروتز آلت تناسلی نیز نامیده می‌شود وسیله‌ای است که با جراحی در آلت تناسلی قرار داده می‌شود.

چگونه سلامت مثانه بر سلامت جنسی تاثیر می گذارد؟

سلامت مثانه جزء مهمی از سلامت عمومی فرد است و بیماریهای این عضو ممکن است پیامدهایی برای سلامت جنسی او داشته باشد.

وسایل و داروهای کمکی نعوظ چگونه به بیماران مبتلا به سرطان پروستات کمک می کنند؟

برای بسیاری از مردانی که پس از انجام درمان سرطان پروستات، مشکلات نعوظ را تجربه می‌کنند، گزینه هایی به عنوان وسایل و داروهای کمکی برای نعوظ وجود دارد.

نکاتی برای انتخاب روان کننده ها در رابطه جنسی

روان کننده و لوبریکانت مایع یا ژلی است که افراد می توانند قبل یا در حین فعالیت جنسی روی ناحیه ژنیتال ، واژن، و آلت تناسلی استفاده کنند.

اختلال کم توجهی بیش فعالی چه تاثیری بر عملکرد جنسی می گذارد

افرادی که دچار اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز هستند ممکن است به صورت کلی مشکلات بیشتری را در روابط صمیمانه تجربه کنند

آیا بیش فعالی جنسی یک اختلال است؟

آنچه بیش فعالی جنسی را از میل زیاد جنسی متمایز می کند ، داشتن احساس اجبار ، آشفتگی و تداخل با زندگی روزانه است.

در جلسات سکس تراپی چه می گذرد؟

مشاوره جنسی و سکس تراپی توسط خانم دکتر میترا مولایی به صورت آنلاین و غیرحضوری ارائه میگردد. لینک مشاوره آنلاین برای رزرو نوبت در ابتدای صفحه قرار دارد

چه موقع به سکس تراپیست مراجعه کنیم؟

سکس تراپیست یک متخصص سلامت هست که مشاوره و درمان را برای افراد و زوجهایی که نیازمند کمک در جنبه های عاطفی و روانشناختی رابطه جنسی هستند، فراهم می کند.

بیماری های انسدادی مزمن ریوی و عملکرد جنسی

افراد مبتلا به بیماریهای انسدادی ریوی ، مشکلاتی در تنفس دارند با این وجود می توانند از فعالیت جنسی لذت بخش بهره کافی ببرند.

دیابت بر ناتوانی جنسی مردان چه تاثیری دارد؟

دیابت می تواند تاثیراتی منفی بر زندگی جنسی مردان بگذارد. افزایش فشار خون می تواند به اعصاب و رگهایی که برای عملکرد جنسی مورد نیازند، آسیب وارد کند.

بررسی عملکرد جنسی زنان مبتلا به دیابت

در زنان اگر قند بالای خون کنترل نشود ممکن است به اعصاب و رگهای خونی که برای عملکرد جنسی نیاز است آسیب بزند

اصول برقراری رابطه جنسی در اپیدمی کرونا

آیا برقراری رابطه جنسی در طی دوره کرونا بی خطر است.اگرچه کرونا ویروس جز بیماریهای آمیزشی محسوب نمیشود اما می تواند غیر مستقیم در رابطه جنسی منتقل شود

کاهش میل جنسی در مبتلایان به سرطان پستان با مهارکننده های آروماتاز

اگر شما هم مبتلا به کاهش میل جنسی بعداز سرطان سینه هستید و به دنبال بهترین راه درمان میباشید، با دکتر میترا مولائی نژاد مشورت نمایید.

مشاوره باروری برای زنان مبتلا به سرطان پستان

اغلب درمان های سرطان بر سلامت جنین اثر می گذارند. به همین دلیل بهتر است قبل از بارداری پس از سرطان پستان با پزشک مشورت کنید.

جستجوی اطلاعات در اینترنت در مورد بیماریها و سلامتی

چگونه با تغییر شیوه جستجو و ارزیابی اطلاعات سلامتی از گیجی و سردرگمی خارج شده و در معرض خطر قرار نگیریم و از سوی دیگر به منابع کارامدتری دست پیدا کنیم

نقش رسانه در سلامت و تربیت فرزندان

رسانه بر بروز رفتارهای خشونت آمیز، رفتارهای جنسی، مصرف مواد، اختلالات تغذیه ای و مشکلات تحصیلی کودکان و نوجوانان اثرگذار است

نرم افزار اندرویدی سلامت جنسی و باروری

کاربرداپلیکیشن‌ بررسی سلامت باروری و جنسی در خانم ها و آقایان

نرم افزار بررسی اختلال عملکرد جنسی و ناباروری

این اپلیکیشن حاوی اطلاعات جامع در مورد باروری و مشکلات ناباروری و روشهای درمان است

اختلال ارگاسم در زنان شامل چه مواردی است و چگونه درمان میشود؟

بسیاری از خانمها ممکن است از فقدان تهییج جنسی شکایت کنند در حالی که با پرسش دقیق‏تر معلوم می‏شود که مرطوب بودن واژن و پرخونی لگن را دارند

برانگیختگی جنسی چیست و درمان اختلال برانگیختگی جنسی در زنان

احساساتی که تحت عنوان برانگیختگی یا هیجان جنسی از آن نام برده می‏شود تغییراتی است که در تنفس، نبض، انقباض عضلات و نیز افزایش جریان خون رخ می دهد.

کاهش میلی جنسی زنان چه عللی دارد؟

اختلال تمایل یابرانگیختگی جنسی در زنان، کاهش یا نبود احساس علاقه یا تمایل جنسی، فقدان افکار و فانتزیها در مورد رابطه جنسی و یا نبود پاسخهای جنسی است

عامل مشترک درد قاعدگی و نازایی یا اندومتریوز

اندومتریوز به معنی رشد بافت آندومتر در مکان های نا به جا مثل روی تخمدان ها، حفره لگن و پشت رحم می باشد.

ابداع پرسشنامه تشخیص واژینیسموس و ازدواج به وصال نرسیده

واژینیسموس اختلال جنسی درمان پذیری است که در دسته ترسها قرا می گیرد و علت اصلی آن ترس از درد دخول در رابطه جنسی است

آیا زود انزالی می تواند در اثر اضطراب ایجاد شود؟

همسران مردانی که دچار انزال زودرس می شوند، رضایت کمتری از روابط زناشویی شان گزارش می کنند

وقتی اضطراب، انزال زودرس می آورد

محققین معتقدند، انزال سریعتر از 2 دقیقه به عنوان انزال زودرس شناخته می شود. بسیاری از عواملی که منجر به اختلال نعوظ می شوند در بروز این پدیده موثرند.

فراخوان از خانمهای مبتلا به واژینیسموس

یک خاصیت مهم این اختلال، اجتناب از روبرو شدن با مشکل و پرهیز از درمان است زیرا ما از هر چیزی که میترسیم سعی میکنیم به بهانه های مختلف از آن دوری کنیم.

آیا واژینیسموس قابل درمان است؟

زنان در هر سن و مرحله ای از زندگیشان، واژینیسموس را تجربه میکنند.این عارضه بر اساس زمان شروع و بروز، در دو گروه عمده اولیه و ثانویه تقسیم بندی میشود.

17 سوال رایج در مورد بارداری و پیشگیری از بارداری

اگر در ارتباط با پیشگیری از بارداری پرسشی برای شما مطرح است مطالعه این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

در صورت بروز عوارض آمپولهای پیشگیری از بارداری چه باید کرد؟

در صورت بروز برخی عوارض پس از تزرق آمپول ضد بارداری نیاز به اقدامات خاصی وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره می شود.

آشنایی با مزایا و معایب آمپولهای پیشگیری از بارداری DMPA

تغییر در چرخه قاعدگی از رایج ترین عوارض آمپول جلوگیری از بارداری است. ممکن است خونریزی نامنظم یا لکه بینی داشته باشید.

همه چیز درمورد آمپول سیکلوفم برای جلوگیری از بارداری

آمپول سیکلوفم ترکیبی از استروژن و پروژسترون می باشد که جهت پیشگیری از بارداری تزریق می گردد

آنچه باید در مورد آمپول سیکلوفم پیشگیری از بارداری بدانید

آمپولهای تزریقی پیشگیری از بارداری، در دونوع موجود هستند. نوع ترکیبی که هر ماه یکبار تزریق میشوندو نوع تک هورمونی که باید هر 3 ماه یکبار تزریق شود.

نکات مهم در رابطه جنسی پس از زایمان

برای بهبود روابط زناشویی و سکس پس از زایمان،به کار بستن نکاتی مفید و ضروری است که در این مطلب به برخی از آنها اشاره می شود.

روابط زناشویی پس از زایمان

پس از زایمان آمیزش زودرس، قبل از قطع خونریزی ،براساس ادعای یکی از پژوهشگران جین رابینسون موجب بروز آمبولی هوا و مرگ زنان شده است

راهنمای مصرف داروها در بارداری

مصرف داروهایی که قابلیت عبور از جفت را داشته باشند در دوران بارداری توصیه نمیشود و باید با نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرند

TL بستن لوله های رحمی

بستن لوله های رحمی در خانمها، يك عمل جراحي ساده و كم خطر است. این عمل در طي بيهوشي عمومي يا بي حسي موضعي قابل انجام است.

روشهای تعیین جنسیت جنین

روشهای تعیین جنسيت جنين، يكي از خواسته هاي قبل از زایمان بسياري از والدين است.

افزایش قدرت باروری با مصرف دارو

اگر می خواهید در مورد داروهای مورد استفاده در بارداری و زایمان بیشتر بدانید، مطالعه این مقاله را به شما تو صیه می کنیم.

واژه نامه باروری از حروف ش تا ی

در این صفحه واژه هایی که به تدریج در سایت مورد بحث قرار می گیرند، به صورت واژه نامه ای و کامل در اختیار کاربران قرار گرفته است.

وازکتومی بدون تیغ جراحی

وازکتومی روشی برای جلوگیری از ورود اسپرم به مایع منی است و از باردار شدن نیز پیشگیری می کند.

قرصهای شیردهی پیشگیری از بارداری

قرصهای پیشگیری از بارداری در موارد بسیار ضروری و فقط باید با تجویز پزشک یا ماما مصرف شوند که در این مقاله به آنها می پردازیم.

قرصهای شیردهی پیشگیری از بارداری

اگر بعداز زایمان تصمیم به بارداری مجدد ندارید، قرص شیردهی پیشگیری ازبارداری گزینه مناسبی برای این امراست که می توانیددراین مقاله به بررسی آن بپردازید.

بهداشت جنسی زنان- عفونت باکتریایی واژن

در عفونت باکتریال واژن توازن طبیعی باکتریهای واژن به هم ریخته و به جای آن تعدادی از باکتریهای مشخص رشد بیش از اندازه پیدا می کنند.

موارد مجازسقط جنین - سقط قانونی

انجام سقط جنین، در کشور ما غیر قانونی است و تنها در برخی موارد که سلامت مادر یا جنین با ادامه بارداری به خطر می افتد، قابل انجام می باشد.

قرصهای پیشگیری از بارداری نسل سوم

با وجود عوارض شایع قرصهای ال دی و اچ دی، قرصهای ضد بارداری نسل سوم وارد بازار شده است که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

بررسی قرص های پیشگیری از بارداری

قبل از مصرف قرص های پیشگیری از بارداری، بایستی آنها را مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار دهید.

عوارض قرصهای پیشگیری از بارداری

برای مصرف قرص های پیشگیری از بارداری می بایست عوارض نادر و چگونگی برخورد با آنها را بدانید. می توانید با مطالعه این مقاله به بررسی آنها بپردازید.

مزایا و معایب قرصهای پیشگیری از بارداری

قبل از مصرف قرصهای پیشگیری از بارداری باید در مورد چگونگی مصرف و مزایا و معایب آن اطلاعات لازم را داشته باشید. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند.

پیشگیری از بارداری پس از سقط و زایمان

اگه می خواهید استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری، در دوران شیردهی یا دوران غیر شیردهی را بدانید، این مقاله را بررسی کنید.

About dr molaei

Clinical psychologist-Sexual and Reproductive health PhD

improvement of Sexual Reproductive health

This website provides information for Persian users to improve SexualReproductive health

توصیه هایی برای از شیر گرفتن کودک

زمان مناسب قطع شیردهی ، در پایان سال دوم است هنگامی که کودک به غذای خانواده عادت کرده و وزن گیری مناسبی دارد.

کاهش حرکات جنین در بارداری

مهم ترین راه ارزیابی حرکات جنین، درک مادر از حرکات اوست. با این حال روش های ارزیابی دقیق تری نیز وجود دارد.

بهداشت جنسی در بارداری

برای داشتن سلامت و بهداشت جنسی در بارداری، نیاز به رعایت نکاتی است که در این مقاله به برخی از مراقبت های جنسی اشاره کرده ایم.

روابط زناشویی در طی بارداری

برای داشتن رابطه جنسی کنترل شده، بایستی نکات و اقداماتی را در نظر بگیرید که در این مقاله به آنها پرداخته ایم.

روابط جنسی در دوران بارداری و پس از زایمان چگونه باید باشد؟

فعالیت جنسی زنان در طول بارداری تحت تاثیر الگوهای جنسی آنها پیش از بارداری بوده و اغلب آنها با کاهش در میزان فعالیت جنسی در دوران بارداری روبرو میشوند

توصیه هایی برای کاهش ورم پاها در طی بارداری

ورم پاها در بارداری یکی از مشکلات شایع است که بسیاری از خانمها را در مورد سلامتی و زیباییشان نگران می کند.

کاهش تهوع و استفراغ در دوران بارداری

تهوع و استفراغ در دوران بارداری معمولا آزار دهنده بوده و در برخی خانمها می تواند موجب ایجاد اختلالاتی شود، اما میتوان این اختلال را کنترل کرد.

علائم خطر پس از زایمان

علائمی مانند عوارض بیماری قلبی و تشنج در دوران بارداری بروز می کنند که در این مقاله به برخی از آنها اشاره کرده ایم.

فشار خون در بارداری و پره اکلامپسی

فشارخون وابسته به بارداری و پره اکلامپسی، از شایعترین مشکلات طبی در بارداری است و یکی از سه علت مهم مرگ مادران را در کنار خونریزی وعفونت تشکیل می دهد.

بهداشت جنسی درطی بارداری

به دلیل تغییرات هورمونی، ترشحات واژینال در اوایل بارداری افزایش می یابد و طی آن نیاز به مراقبت های جنسی دارید.

علائم خطر در طی بارداری

مادران عزیزی که اکنون باردار شده اند بایستی بیشتر از سلامت خود مراقبت کنند، در این مقاله به برخی از علائم خطرناک هنگام بارداری اشاره کرده ایم.

هفت علامت خطر در بارداری که نباید فراموش شوند

در این مقاله به برخی از علائم خطرناک در هنگام بارداری پرداخته ایم که بهتر است مادران باردار با آنها آشنا شوند.

بیماریهای منتقل شونده از راه جنسی

همه کسانی که به فعالیت جنسی می پردازند، صرف نظر از جنس، نژاد و طبقه اجتماعی در معرض بیماریهای مقاربتی قرار می گیرند.

بیماری های مقاربتی جنسی

همیشه لازم نیست برای انتقال یک بیماری مقاربتی ، آمیزش برقرار شود. در این مقاله بیشتر به استدلال این امر پرداخته ایم.

مشاوره و آزمایش بیماریهای امیزشی و ایدز

برای مشاوره و آزمایش بیماریهای امیزشی و ایدز با شماره مراکزی که در این صفحه قراره داده ایم، تماس بگیرید.

بهترین روش برای پیشگیری از انتقال عفونتهای جنسی و ایدز، کاندوم

کاندوم یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از انتقال عفونتهای جنسی و ایدز است که در این مقاله به بررسی دقیق آن می پردازیم.

بیماری زنانه ای به نام تخمدان پلی کیستیک

در این مقاله به بررسی تخمدان پلی کیستیک PCO که به آن سندرم هیپرآندروژنیک مزمن همراه با عدم تخمک گذاری و یا همان تنبلی تخمدان گفته می شود؛ پرداخته ایم.

انواع دردهای لگنی در زنان

بسیاری از مشکلات، بیماری ها و عوارض در کلیه و مجاری ادراری میتواند موجب درد لگن شوند.

پیشگیری از بارداری با دستگاه آی یو دی و عوارض آن

آی یو دی بهترین وسیله پیشگیری از بارداری پس از تولد اولین فرزند است با این حال ممکن است IUD عوارض و موارد منع استفاده داشته باشد.

آی یو دی بهترین وسیله پیشگیری از بارداری پس از تولد اولین فرزند

آی یو دی IUD وسیله ای پلاستیکی است که معمولا توسط ماما یا پزشک در روزهای پایانی قاعدگی درون فضای رحم قرار داده می شود تا از بارداری پیشگیری کند.

توقع شما از متخصص بهداشت باروری چیست؟

در رشته بهداشت باروری پزشکان و ماماها پس از طی دوره های عمومی،تخصص لازم برای مسائل مربوط به باروری و نیز مسائل زناشویی را کسب می کنند.

علل ابتلا به درد لگن در زنان چیست؟

درد لگن،در ناحیه زیر شکم و زیر ناف بروز می کند . این درد در شرایط متعددی رخ می دهد و ممکن است نشانه ای بی ضرر از باروری باشد.

واژه نامه جنسی باروری قسمت اول از الف تا س

در این صفحه واژه هایی که به تدریج در سایت مورد بحث قرار می گیرند به صورت واژه نامه ای کامل در اختیار کاربران قرار می گیرند

وقتی ماه عسل با عفونت مثانه ، تلخ می شود

سیستیت ماه عسل نوعی عفونت دستگاه ادراری است که در نتیجه تحریک در طی آمیزشهای مکرر جنسی رخ میدهد و در صورت عدم درمان میتواند منجر به عفونت کلیه شود.

نحوه مصرف قرص های اورژانسی ضد بارداری و کارگذاری آی یو دی مس

برای آگاهی از زمان شروع و چگونگی استفاده از روشهای اورژانس پیشگیری از بارداری شما را به مطالعه این مطلب دعوت میکنیم

زمان شروع و چگونگی استفاده از روشهای ضد باردرای اورژانسی

در حال حاضر در ایران می توان از دو روش خوراکی پیشگیری اورژانس و ای یو دی حاوی مس در 120 ساعت اول پس از یک نزدیکی مشکوک استفاده کرد.

آشنایی با روشهای پیشگیری اورژانسی از بارداری

روشهای پیشگیری اورژانسی بارداری تا 120 ساعت پس از یک نزدیکی مشکوک کاربرد دارند و با نزدیک شدن به پایان این ساعات ، احتمال شکست آنها بیشتر می شود.

خونریزی های غیر طبیعی رحم در پریودی

یکی از ویژگیهای مشخص زنان بالغ، تغییرات دوره ای در دستگاه تولید مثل است که به آن دوره یا سیکل قاعدگی یا عادت ماهانه (menstrual cycle)گفته می شود.

اگر تصمیم به باردار شدن دارید، این مطلب را بخوانید

هدف از مشاوره و مراقبتهای پیش از بارداری، یک بارداری بی خطر و حفظ و تامین سلامت مادر و جنین است.

رفلکسولوژی در طی بارداری و زایمان

رفلکسولوژی یا انعکاس درمانی در رفع و درمان برخی از عوارض باردرای و زایمان مانند تهوع،یبوست،کمر درد،هموروئید،تورم و سوزش سر دل موثر است

رفلکسولوژی روشی جدید برای کاهش درد زایمان

رفلکسولوژی،بازتاب شناسی یا درمان منطقه رفلکس ، نوع پیشرفته ای از ماساژ پا یا دست است که به کاهش درد زایمان کمک میکند

یائسگی مردانه در چند قدمی شما

یائسگی مردانه با تغییرات هورمونی، فیزیولوژیک و شیمیایی که معمولا در تمام مردان بین سنین 40 تا 55 سالگی رخ می دهد، آغاز می شود.

تجویز روی و مکمل یاری

کمبود روی می تواند بر عملکرد جنسی و باروری تاثیرگذار باشد. عنصر روی در گوشت حیوانات بویژه گوشت قرمز و ماکیان وجود دارد.

سرطان دهانه رحم در7 شماره

پاپ اسمیرساده ترین و موثرترین تست تشخیصی اولیه برای سرطان دهانه رحم است. همه زنان ازدواج کرده ،بایدحداقل یک تست پاپ اسمیر داشته باشند.

كاهش درد زايمان به روش رايحه درمانی يا آروماتراپی

کاربرد آروماتراپی يا رايحه درمانی شامل اضطراب و افسردگی، بی خوابی،درد شديد عضلانی،اختلال قاعدگی،درد قاعدگی،درد زایمان و موارد دیگر است

در مورد آزار و اذیت جنسی به کودکان و نوجوانان چه بگوییم؟

به کودکان خود راه های فرار ازیک موقعیت و یا وضعیتی که ممکن است سو استفاده جنسی در آن رخ دهد را بیاموزید. در این مقاله به برخی از نکات مهم می پردازیم.

آیا باید به کودک روشهای مقابله با سو استفاده جنسی را بیاموزیم؟

امکان سواستفاده جنسی از کودک ، چیزی است که اکثر والدین ترجیح می دهند درباره آن فکر نکنند. اما این امر ممکن است اتفاق بی افتد

بهترین برخورد با خود ارضایی کودک چیست؟

خود ارضایی در کودکان چیزی بیش از کنجکاوی در مورد اندامهای جنسی است و ممکن است کودک یکبار در هفته و یا گاهی حتی تا چندین بار در روز به آن بپردازد.

به سوالات جنسی کودکان چطور پاسخ بدهیم؟

در پاسخ سوالات کودکان پیرامون تولد و مسائل جنسی از گفتن حقیقت خودداری نکنید شما موظفید بدون ترس و خجالت،پاسخی صادقانه و شفاف،بدون شرح جزئیات بدهید

وقتی بچه ها درباره جنسیت و تولد سوال می پرسند

سوالهای جنسی کودکان اغلب از حدود سنین 3 تا 5 سالگی آغاز می شوند. آنها نیازمند اطلاعات صحیح بوده و سوالهای خود را تا رسیدن به جواب قطعی تکرار میکنند.

تاثیر مکمل روی در باروری مردان و زنان

تاثیر و نقش روی در باروری زنان و مردان، طی مطالعات متعددی ثابت گردیده که در این مطلب به برخی از آنها اشاره شده است

تاثیر مصرف ماست در پیشگیری و درمان بیماریها

استفاده از ماست و لاکتوباسیلها که اغلب در تهیه ماست بکار میروند در پیشگیری و درمان بیماریهایی مانند سرطان،عفونتها،بیماریهای گوارشی و آسم موثر هستند

تاثیر عنصر روی بر قوای باروری آقایان

روی در رشد و تکامل و عملکرد فیزیولوژیک اسپرمها،نقش مهمی ایفا می کند و کاهش آن موجب هیپو گنادیسم، کاهش سایز بیضه ها و رشد ناکافی صفات ثانویه جنسی میشود

معرفی وب سایت دکتر میترا مولائی نژاد

این سایت در برگیرنده کلیه نکات مربوط به سلامت و بهداشت جنسی و زناشویی، مسائل مربوط به باروری و تولید مثل و نیز سرطانهای شایع دستگاه تولید مثل میباشد

آشنایی با رشته تحصیلی بهداشت باروری

رشته بهداشت باروری شاخهایی از علوم پزشكی و بهداشتی است كه در آن دانشجويان طی دوره آموزشی با ابعاد مختلف بهداشت باروری نظير امور جمعيتی، تغذيه، حقوق، اپيدميولوژی و تكنيكهای پيشرفته در امر باروری و ناباروری آشنا میشوند

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین