صفحه اصلی / مطالب و مقالات / ببماریهای زنان و درمان
اندومتریوز چگونه تشخیص داده می شود؟

آندومتریوز نوعی بیماری مربوط به رحم یا همان آندومتر در دستگاه تناسلی زنان است که در اثر آن بافتی مشابه بافت داخلی رحم خارج از حفره آندومتر رشد می کند.

کمبود آهن و اختلال در عملکرد جنسی زنان

تعادل هورمونهای زنانه اساسیترین عاملی است که میتواندبرعملکردجنسی زنان تأثیربگذارد. دراین مقاله به بررسی تأثیر کمبود آهن بر عملکرد جنسی زنان میپردازیم.

سلامت واژن و مراقبت های پس از عمل واژینوپلاستی

در این مقاله همه نکاتی که باید بعد از انجام عمل واژینوپلاستی یا همان جراحی بازسازی واژن در برنامه افراد قرار بگیرند را مورد بررسی قرار داده ایم.

آناتومی زنانه: کلیتوریس و مداخلات جراحی

کلیتوریس عضوی است که در لذت جنسی زنان نقش اساسی دارد، اما تا همین اواخر اطلاعات کمی در مورد آن وجود داشت. در این مقاله به بررسی آناتومی آن می پردازیم.

همه چیز در مورد بیماری پوستی لیکن اسکلروزوس

این مقاله درباره بیماری پوستی لیکن اسکلروزوس است. برای آشنایی بیشتر با علائم و روشهای تشخیص آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چه چیزی باعث ایجاد احساس لرزش و نبض در واژن می شود؟

ما در این مقاله علت احساس لرزش و نبض در واژن را بررسی کرده ایم پس تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

بازسازی واژن چه تاثیری بر زنان مبتلا به واژن و رحم تکامل نیافته دارد؟

اگر به دنبال اطلاع از علائم و درمان سندرم راکی تانسکی هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی علائم و علل این بیماری بپردازیم.

اختلال برانگیختگی مداوم تناسلی چیست؟

افرادی که از اختلال برانگیختگی مداوم تناسلی رنج می برند، احساسات برانگیختگی تناسلی را تجربه می کنند که به میل جنسی، تحریک یا خیال پردازی مربوط نمیشود.

خروج باد از واژن به چه علت و چه زمانی اتفاق می افتد؟

گاز واژن که گاهی به آن کویفینگ گفته می شود، به معنی دفع گاز از واژن است. اگر شما هم دچار این مشکل هستید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

عملکرد جنسی زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک زنان در سنین باروری را مبتلا میکند و شایع ترین اختلال غدد درون ریز تولید مثلی است که در 10 الی 15 درصد زنان یده میشود

عامل مشترک درد قاعدگی و نازایی یا اندومتریوز

اندومتریوز به معنی رشد بافت آندومتر در مکان های نا به جا مثل روی تخمدان ها، حفره لگن و پشت رحم می باشد.

بیماری زنانه ای به نام تخمدان پلی کیستیک

در این مقاله به بررسی تخمدان پلی کیستیک PCO که به آن سندرم هیپرآندروژنیک مزمن همراه با عدم تخمک گذاری و یا همان تنبلی تخمدان گفته می شود؛ پرداخته ایم.

انواع دردهای لگنی در زنان

بسیاری از مشکلات، بیماری ها و عوارض در کلیه و مجاری ادراری میتواند موجب درد لگن شوند.

علل ابتلا به درد لگن در زنان چیست؟

درد لگن،در ناحیه زیر شکم و زیر ناف بروز می کند . این درد در شرایط متعددی رخ می دهد و ممکن است نشانه ای بی ضرر از باروری باشد.

خونریزی های غیر طبیعی رحم در پریودی

یکی از ویژگیهای مشخص زنان بالغ، تغییرات دوره ای در دستگاه تولید مثل است که به آن دوره یا سیکل قاعدگی یا عادت ماهانه (menstrual cycle)گفته می شود.

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین