صفحه اصلی / مطالب و مقالات / درمان های جدید جنسی / عوارض جانبی مصرف مکمل های تستوسترون برای مردانی با سطح طبیعی هورمون

عوارض جانبی مصرف مکمل های تستوسترون برای مردانی با سطح طبیعی هورمون

برای مردان مبتلا به کمبود تستوسترون، مصرف مکمل های تستوسترون ممکن است راه خوبی برای افزایش سطح تستوسترون آن ها باشد تا آن ها را به محدوده طبیعی برساند. کاهش سطح تستوسترون به محدوده طبیعی می تواند فوایدی مانند افزایش میل جنسی، افزایش توده عضلانی، استخوان های متراکم تر و بهبود خلق و خو داشته باشد. با این وجود، تستوسترون درمانی برای مردانی که سطح تستوسترون طبیعی دارند توصیه نمی شود و حتی ممکن است عوارض جانبی شدیدی ایجاد کند.

آنچه در این مطلب میخوانید

عوارض جانبی مکمل های تستوسترون

برخی افراد به اشتباه بر این باورند که مصرف مکمل‌های تستوسترون در افراد با تستوسترون نرمال است، می‌تواند مانند مصرف این داروها در وضعیت کمبود تستوسترون، اثرات مثبت مشابهی داشته باشد. در حالی که، این اقدام می تواند به صورت دائمی تولید هورمون طبیعی مردانه را تغییر دهد و بدن فرد را به مکمل های تستوسترون وابسته کند.

عوارض جانبی مکمل های تستوسترون برای مردانی که سطح تستوسترون شان طبیعی است. می تواند خفیف یا شدید باشد. برخی از این عوارض جانبی خفیف عبارتند از:

درمان کمبود تستوسترون در مردان

درمان با تستوسترون تحت این شرایط همچنین می تواند منجر به مشکلات سلامتی جدی تری شود مانند:

مصرف مکمل تستوسترون برای مردانی با سطح تستوسترون طبیعی

درمان واژینیسموس به عنوان اختلال جنسی برطرف شونده ای که مانع از برقراری رابطه جنسی بین زوجین می شود ؛ توسط دکتر میترا مولائی نژاد با سالها تجربه در زمینه سکس تراپی ، به ویژه واژینیسموس انجام می پذیرد. شما می توانید جهت مشاوره و دریافت نوبت از کلینیک دکتر مولائی نژاد ، با شماره تلفن 88060379-021 تماس حاصل فرمایید.نظرات کاربران درباره این مطلب :هادی صمدی [ 1402-08-23 ]
سلام خسته نباشید من قرص تستوسترون از داروخانه گرفتم بسته نارنجی رنگ هست میخواستم روزی ک عدد مصرف کنم عوارضی برای بدن نداره ؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره با دکتر میترا مولایی نژاد
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین