صفحه اصلی / مطالب و مقالات / ببماریهای زنان و درمان / عملکرد جنسی زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک

عملکرد جنسی زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که گاهی تنبلی تخمدان نامیده می شود، وضعیتی است که در آن بدن زن، مقدار زیادی آندروژن تولید می کند. آندروژن ها به عنوان هورمون های مردانه شناخته می شوند، اما زنان نیز آن ها را دارند، اگرچه معمولاً مقدار آن ها کم است.

بهتر است برای آگاهی از روش های درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک و انتخاب بهترین روش مناسب شما، با متخصصان این رشته از جمله دکتر میترا مولائی نژاد مشورت نمایید. کلینیک دکتر مولائی نژاد پس از هماهنگی از طریق شماره تلفن 88060379-021 پذیرای شما مراجعین گرامی می باشد.

علائم عدم تعادل هورمونی در زنان

عدم تخمک گذاری

عدم تخمک گذاری یک اصطلاح پزشکی است؛ به این معنی که تخمک در طول چرخه قاعدگی یک زن، از تخمدان آزاد نمی شود.

سندرم تخمدان پلی کیستیک در باروری

سندرم تخمدان پلی کیستیک، زنان در سنین باروری را تحت تاثیر قرار می دهد و شایع ترین اختلال غدد درون ریز تولید مثلی است که به میزان 10 تا 15 درصد در سراسر جهان رخ می دهد. بیشتر تحقیقات در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک، تاکنون به تشخیص، درمان و پیامدهای باروری مربوط می شود. با این حال، مطالعه اخیر ژورنال طب جنسی، تأثیر بالقوه تغییرات هورمونی و تخمک گذاری یا عدم تخمک گذاری را بر عملکرد جنسی زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک بررسی کرده است.

مطالعه محققان بیماران سندرم تخمدان پلی کیستیک

هنگامی که محققان بیماران سندرم تخمدان پلی کیستیک را با چرخه تخمک گذاری و عدم تخمک گذاری در گروه کنترل مقایسه کردند، مشاهده شد؛ بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که عدم تخمک‌گذاری را تجربه می‌کردند، به‌جز درد ( تمایل، برانگیختگی، رطوبت و لغزندگی واژن ، ارگاسم، رضایت و نمره کل شاخص عملکرد جنسی زنان) به طور قابل‌توجهی نسبت به زنان سالم کمتر بود. اما نسبت به زنان سالم افسردگی و اضطراب بیشتری نداشتند.

یافته های این مطالعه نشان می دهد که عدم تخمک گذاری ممکن است یک عامل کمک کننده به اختلال عملکرد جنسی یا مشکلات برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد. خوشبختانه راه هایی برای کاهش این نگرانی ها وجود دارد. زنان مبتلا به PCOS می توانند با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود در مورد شروع قرص های ضد بارداری یا پروژسترون درمانی برای تنظیم چرخه های قاعدگی خود صحبت کنند. برای نگرانی در مورد باروری، آنها می توانند با یک متخصص باروری یا متخصص غدد مشورت کنند. در نهایت، اگر آن ها از نظر عاطفی یا در روابط خود به دلیل شرایط خود دچار مشکل هستند، ممکن است تصمیم بگیرند که با یک درمانگر صحبت کنند.

درمان واژینیسموس به عنوان اختلال جنسی برطرف شونده ای که مانع از برقراری رابطه جنسی بین زوجین می شود ؛ توسط دکتر میترا مولائی نژاد با سالها تجربه در زمینه سکس تراپی ، به ویژه واژینیسموس انجام می پذیرد. شما می توانید جهت مشاوره و دریافت نوبت از کلینیک دکتر مولائی نژاد ، با شماره تلفن 88060379-021 تماس حاصل فرمایید.نظرات کاربران درباره این مطلب :نازیلا کرمی [ 1402-07-06 ]
سلام دکتر من مدت 9 ماه که تنبلی تخمدان دارم ولی الان 4 ماه که خیلی میل جنسیم کم شده میخواستم بدونم آیا به تنبلی تخمدانم ربط داره من اصلاً میل جنسی ندارم و همسرم خیلی اذیت میشه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره با دکتر میترا مولایی نژاد
افسانه هایی درباره ارگاسمافسانه هایی درباره ارگاسم
تاریخ انتشار : 1401-08-03
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین