دکتر میترا مولائی نژاد

بهداشت باروری


ویزیت کلینیک خورشید

تشکیل پرونده واژِینیسمو

تغییر نشانی مطب

فراخوان واژینیسموس

سوالات پزشکی کاربران

نقل مطالب در سایتهای دیگ

درمان واژینیسموس

گالری عکس

درسنامه اختلالات جنسی وی

هفده سوال رایج در مورد بارداری و پیشگیری از بارداری

بسیاری از کاربران سایت، سوالهایی را می پرسند که مربوط به استفادهغلط از روشهای پیشگیری از بارداری و یا عقاید رایج در مورد این روشهاست که اغلب آنها اشتباه است اما به حدی متداول است که باعث نگرانی اغلب کاربران می شود. این سوالات ،شایعترین سوالاتی هستند که در سایت در این مورد مطرح می شوند. امیدوارم با مطالعه این بخش توسط کاربران از حجم انبوه سوالهای تکراری در این موارد کاسته شود.

1-سلام ،من 25 سالمه و حدود 2 و نیم ساله که ازدواج کردیم ولی فعلا قصد بارداری ندارم اما اطرافیان به من می گویند که جلوگیری طولانی مدت باعث نازایی میشود و این مرا نگران می کند به نظر شما مشکلی به وجود می اید ممنون میشم راهنمایی کنید.
کاربر گرامی پیشگیری از بارداری با روشهایی مانند کاندوم و قرصهای پیشگیری از بارداری که اثار طولانی مدتی در توقف تخمک گذاری ندارند. و یا استفاده از روش طبیعی یا پرهیز هیچکدام مانع بارداری شما در اینده نخواهد شد. ولی موضوع مهم این است که بسیاری از زوجها تا وقتی از روشهای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند .در واقع ظرفیت باروری خود را امتحان نکرده اند. بنابراین پس از قطع روش و اقدام برای بارداری با وجود تلاش متوجه می شوند که بارور نمی شوند و اطرافیان و خودشان عدم باروری را به استفاده طولانی مدت از یک روش پیشگیری از بارداری نسبت می دهند.

در حالی که اگر خانمهاپیش از استفاده از روش پیشگیری از بارداری از سلامت باروری خود با بررسی تخمک گذاری و منظم بودن پریودها- و نیز شکل نرمال بخشهای داخلی سیستم باروری مانند رحم و لوله ها مطمئن شده و در طی این مدت از بروز و مزمن شدن هر عفونت سیستم باروری پیشگیری کرده و انها را درمان کنند. و اقایان نیز از توانایی نعوظ- انزال و کیفیت مناسب مایع منی با یک ازمایش اسپرماتوگرام مطمئن شوند می توانند با خیال راحت تا مدتی که می خواهند از روشهای کم خطر پیشگیری از بارداری مانند قرصها و کاندوم با توجه به شرایطشان استفاده کنند.

به خاطر داشته باشید بهترین زمان برای باروری برای خانمها 20 تا 35 سالگی است. پس از این مدت ذخایر تخمدانی به تدریج کاهش خواهد یافت و احتمال بروز برخی بیماریهای ژنتیکی در جنین و نیز بروز عوارض بارداری در مادر نیز افزایش می یابد.

2-سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم بسته دوم قرص جلوگیری تموم شده الان می تونم با خیال راحت بدون ترس از بارداری و روش کمکی دیگر با همسرم نزدیکی داشته باشم؟
کاربر گرامی، اثر قرصهای پیشگیری از بارداری پس از یک دوره مصرف در ماه بعد قابل اعتماد است.

3-با سلام من و همسرم باهم نزدیکی داشتیم و بعد از اون من عادت ماهانه شدم . آیا بازم امکان داره که من باردار باشم؟
کاربر گرامی، در صورتی که پس از امیزش پریود شده اید دیگر خطر بارداری در آ ن سیکل گذشته است. ولی در دور بعد در صورتی که مایل به بارداری نیستید باید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید.

4-ایا امکان بارداری با وجود سالم بودن پرده بکارت وجود دارد؟
کاربر گرامی، باکره بودن مانعی برای بارداری نیست. در صورت برقراری رابطه زناشویی بدون پیشگیری در صورتی که تمایلی به بارد اری ندارید، حتما از یکی از زوشهای اورژانس استفاده کنید.

5- ایا ممکن است که با وجود پریود شدن باردار باشم. بعضی ها می گویند من با وجود پریود شدن باردار بوده ام؟ من هم می ترسم با وجود پریود شدن باردار باشم؟
کاربر گرامی ، این احتمال بسیار کم است. در برخی از خانمهای چندزا دوره هایی از خونریزی در اوایل بارداری نیز گاهی اتفاق می افتد که معمولا کیفیت پریود را ندارد در مورد شما و هر خانمی که از به صورت منظم پریود می شوید و کیفیت پریودتان نیز شمابه دفعات قبل بئده است این احتمال تقریبا نزدیک به صفر است در صورت شک به بارداری در زمان تعویق پریود بهترین کار انجام آزمایش خون بارداری است.

6- بهترین زمان برای انجام آزمایش بارداری پس از امیزش چه زمانی است؟ من روز پس از نزدیکی از بی بی چک استفاده کردم منفی بود؟
کاربر گرامی بهترین زمان برای انجام آزمایش خون بارداری حداقل 10 روز پس از آمیزش است.. بی بی جک تست غیر دقیق است . فقط در زمان تقریبی پریود بعدی می تواند با اطمینان نه چندان بالایی( عملا حدود 15 درصد) بارداری را تاییدیا رد کند.

7- در دور اول مصرف قرصهای پیشگیری از بارداری یک بار امیزش بدون پیشگیری داشته ام ایا امکان بارداری وجود دارد؟
کاربر گرامی، اثر پیشگیری از بارداری قرصهای پیشگیری از بارداری در دور اول مصرف قرصها چندان قابل اعتماد نیست برخی منابع این عدم دقت را منحصر به یک کفته اول مصرف قرص می دانند با اینحال استفاده از یک روش کمکی در دور اول مصرف قرصها پیشنهاد می شود. در صورتی که به بارداری شک دارید در صورت تعویق پریودتان در این دوره آزمایش بارداری بدهید.

8- برای تعیین زمان تخمک گذاری از چه روشی استفاده کنم آيادرصورتي كه سيكلي بدون تخمك گذاري باشدبازهم تغييرترشحات ازرقيق به سفيده تخم مرغي ايجادميشود؟
با ترشح هورمون پروژسترون پس از تخمکگذاری تغییراتی در کیفیت ترشحات به شکل سفیده تخم مرغ ایجاد می شود. این مطلب در سایت بخش روشهای تعیین جنسیت جنین نیز آمده است . در سیکلهای بدون تخمک گذاری ممکن است این تغییرات رخ ندهد. به خاطر داشته باشید با اقدام برای بارداری این ترشحات تغییر قابل ملاحظه ای نمی کنند بنابراین نمی توان از تغییر ظاهر آن به بارداری پی برد.

9-آيادرست است که بعد ازنزديكي جهت بارداري دريك ماه هورمونها به هم ميريزد؟؟ حتي Tsh?
کاربر گرامی، بی نظمی هورمونی همزمان با اقدام برای بارداری مساله اثبات شده ای نیست گرچه به صورت تجربی در خانمهایی که برای بارداری اقدام می کنند درجاتی از بی نظمی پریود مشاهده می شود.

10-دوره هايم28تا32روزه است.پيشنهادمي فرماييدازچه روز تا چه روزي اقدام برای بارداری داشته باشم؟؟ فعلا9،12،14،16،18دوره ام رااقدام داشتم.نمي دانم تا كي ادامه دهم؟؟
کاربر گرامی، با توجه به طول سیکلتان بهترین روش استفاده از تست ال اچ یا تست تخمکگذاری است که در واژه نامه باروری روش استفاده از آن آمده است. در این صورت معمولا از روز 12 سیکل به بعد می توانید از این تست استفاده کنید و پس از مثبت شدن تست در روز بعد برای بارداری اقدام کنید. پیسنهاد می شود حداقل فاصله بین آمیزش برای بچه دار شدن 36 ساعت یکبار باشد.

11-.من یکی دو روز مونده به پریودم بعد از رابطه با همسرم بخاطر احتمال ورود منی بلافاصله 4قرص ال دی و 12ساعت بعد هم4تا دیگه خوردم .میخواستم بدونم پریودم حداکثر چند روزعقب میفته؟و اگه تا چند وقت پریود نشم باید تست بدم؟ من بار اول بود که از این قرصها استفاده می کردم.
کاربر گرامی، یک هفته تا 10 روز پس از اخرین قرص ال دی معمولا پریود می شوید اگر پس از این مدت پریود نشدید. باید ازمایش خون بارداری بدهید

12- چند سوال داشتم که خواهش می کنم سریع و لطفا کامل جواب دهید.در صورت ضرورت در به تاخیر انداختن پریود به شیوه ی مصرف قرص،جلو انداختن پریود برای بدن کمتر ضرر دارد یا عقب انداختن پریود؟اگر من بخواهم 2 هفته پریودم را جلو بیاندازم باید از چه قرصی که کمتر عارضه داشته باشد،با چه مقدار و برای چه مدت استفاده کنم؟بعد از اینکه پریودم با تاخیر انجام شد،از ماه های بعدی پریودهای منظم 28 روزه که قبلا داشتم انجام می شود یا بی نظمی در پریودهایم رخ می دهد؟این کار در باردار شدنم اشکالی ایجاد نمی کند؟.
کاربر گرامی 1-در مورد جلو انداختن پریود تضمین زیادی برای پریود نشدن در موعد مقرر نیست. ولی در روش به تاخیر انداختن اطمینان بیشتری وجود دارد.2- هر دو روش با توجه به اینکه مستلزم استفاده از هورمون با مقادیر بیشتر است می توانند برای بدن مضر باشند بنابراین ابتدا باید مشخص شود که شما شرایط استفاده از قرصهای پیشگیری از بارداری را دارید. عوارض مصرف قرصها با این روش تشدید می شوند مثلا احتمال بروز لخته های خونی- ترومبوز و سکته ها افزایش می یابند. 2- می توانید از قرصهایی با ترکیبی مشابه ال دی در سیکل قبل از سفراستفاده کرده و تا زمان پایان سفر حتی در زمان احتمالی پریود بسته بعدی را بدون قطع بخورید و پس ازبازگشت قرصها را قطع کنید.

3-معمولا 1 هفته تا 10 روز پس از قطغ قرص خونریزی خواهید داشت و در سیکل بعد درجاتی از بی نظمی پریود را تجربه خواهید کرد. که تا 1-2 سیکل طول می کشد. اثار طولانی مدت بر باروری فرد با این روش گزارش نشده ولی این روش حداکثر برای یک نوبت در سال و ان هم پس از کنترل تمام شرایط مصرف قرص باید انجام شود.

13-خانم دکتر بعضیها به من می گویند استفاده از کاندوم باعث کم میلی شوهرم می شود. خودم هم احساس می کنم میل همسرم برای امیزش کم شده نمی دانم علتش چی هست؟ایا استفاده از کاندوم ویا قرصهای پیشگیری از بارداری به مدت طولانی باعث خشک شدن ویا تنبلی رحم می شود؟- آيا استفاده زياد از كاندوم باعث تنبلي رحم براي بارداري مي شود يا خير؟
کاربر گرامی، برخی از مردان استفاده از کاندوم به دلیل کاهش حس در طی آمیزش، ترجیح نمی دهند با این حال انواع مختلف کاندومها برای لذت بیشتر وجود دارد که برخی از انها می تواند برای درمان انزال زودرس نیز تاحدودی موثر باشد. گذشته از آن، علت کاهش میل در مردان می تواند مشکلات ارتباطی با همسر و یا مشکلات روانی مانند افسردگی باشد. گاهی کاهش هورمون تستوسترون و یا داروهای مورد استفاده نیز با میل جنسی تداخل دارند. بررسی ابتدایی توسط یک روانپزشک و یا ارولوژیست قابل انجام است.

2- خیر رحم اصلا تنبل نمی شود چون یک عضو ماهیچه ای است که کار خاصی جز نگهداری جنین انجام نمی دهد . تخمدانها گاهی به صورت منظم تخمک گذاری نمی کنند که به این وضعیت تنبلی تخمدان نیز گفته می شود و هیچ ارتباطی با روش پیشگیری مانند کاندوم ندارد.

14-سلام من با همسرم رابطه داشتم اما دخول نداشتیم شک دارم .اما قرص LD مصرف کردم به روش اورژانسی اما اشتباها به جای 4 قرص 2 قرص 1 ساعت بعد و دو قرص هم 12 ساعت بعد مصرف کردم آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟
کاربر گرامی روش اورژانس را به اشتباه مصرف کرده اید. بنابراین احتمال بارداری افزایش می یابد فعلا از هیچ دارویی استفاده نکنید و منتظر پریودباشید در صورتی که پریودتان به تعویق افتاد آزمایش خون بارداری بدهید.

15-سلام.من 25 ساله و متاهل هستم.نزدیکی محافظت نشده داشتم و 12 ساعت بعدش 2تا قرص ال دی خوردم. حدود 20 ساعت بعد دوباره 2 ال دی خوردم. 3روز بعد دوباره نزدیکی داشتم و 12 ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم و 12 ساعت بعدش یکی دیگه. الان 3روز از آن میگذره و همینطور پریودم 2 روزه که عقب افتاده .ممکنه حامله شده باشم .خیلی نگرانم.
کاربر گرامی استفاده از 2 دوره روش اورژانس در یک سیکل اشتباه بوده است.پس از یک دور مصرف قرصهای اورژانس در یک سیکل باید منتظر خونریزی باشید ودر طی این مدت از یک روش پیشگیری مانند کاندوم استفاده کنید.در صورت تعویق پریود می توانید آزمایش خون بارداری بدهید .

16- ایا مایع پیش از منی نیز موجب بارداری می شود؟

بلی، مایع پیش از منی نیزممکن است حاوی اسپرم باشد. بنابراین در صورتی که مایل به بارداری نیستید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنیدو یا کاندوم را پیش از نعوظ استفاده کنید.

17-با سلام و احترام میخواستم بدونم نزدیکی در مدت زمان 7 روز استراحت در مصرف قرص ال دی، نیاز به پیشگیری دارد یا خیر؟ با تشکر.

کاربر گرامی، گرچه احتمال بارداری در یک هفته باقی مانده اولین سیکل مصرف قرص بسیار کم است.ولیدر اولین سیکل در 7 روز استراحت نیز بهتر است از یک روش کمکی همراه با قرص استفاده کنید ولی پس از آن در سیکلهای بعدی نیازی به پیشگیری اضافه ندارید.


آدرس مطب : 1
تلفن : 33387401 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سحر [ 1398-01-29 ]
من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم ولی چون استرس داشتم قرص اوژانسی ال،دی طبق دستور مصرف کردم و بعد از سه روز لکه داشتم و الآن سه روز هست که پریود شدم ولی کیفیت پریود رو نداره احتمال بارداری وجود داره؟

الهه موسوی [ 1398-01-24 ]
سلام و خسته نباشید من با شوهرم رابطه داشتم اما همون موقع بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم و به روش صحیح بعد ۴ روز من لخته های خون سیاه رنگ داشتم و خونریزی سیاه رنگ برا یک روز یا دو روز لخته لخته الان ی مدت از پریودیم میگذره میخوام بدونم امکان حاملگی دارم؟ چون ما عقد هستیم و من برای استخدامی باید ازمایش خون بدم خیلی نگرانم ممنون میشم جواب منو رو امروز بدین با تشکر

خوش نام [ 1397-04-23 ]
سلام من دو روز مونده با پریودیم ولی هیچ کمر درد د دل دردی مدارم ولی ماه هایه پیشی دو سخ روز مونده به پریودیم درد داشتم . امکان بارداری هست؟

مهلا زیرک [ 1397-03-20 ]
سلام.من ماه پیش ۵ اردیبهشت پری شدم بعد از چند روز رابطه محافظت نشده داشتم که قرص اورژانسی مصرف کردمو ۲۳ اردیبهشت ب مدت ۴ روز خونریزی داشتم،و از تاریخ ۳ خرداد شروع به خوردن ال دی کردم.تو این مدت ۲ الی ۳ بار رابطه محافظت نشده داشتم خواستم بدونم احتمال بارداری وجود داره یا نه؟ قرص اورژانسی مصرف کنم؟

مهناز م [ 1397-03-11 ]
سلام من حدودا ۵ روز ک با همسرم مقاربت داشتم بعد ۳ روز ۴ تا قرص ال دی مصرف کردم ک روز بعدش باعث شد حالم خیلی بد شه ک فقط تونستم ۴ تا استفاده کنم الان ۵ روز میگذره و هنوز پرید نشدم میترسم حامله باشم جهت جلوگیری بیشتر باید چه کرد ممنون میشم که راهنماییم کنید

اوا [ 1396-08-28 ]
سلام . من دو شب پشت سر هم بعد از پریودیم امیزش داشتمو مایع منی ب داخل ریخته شد و هر دوشب بلافاصله قرص ال دی دوتا خوردم . و اگر اشتباه نکنم ۴ الی ۵ روز بعد از آن امیزش من دوباره پریود شدم . ای خونریزی خون ریزی حاملگی هس یا پریودی ؟؟؟ و چرا پریود شدم من ؟؟؟؟ ممنون

طاهره [ 1396-08-08 ]
سلام دکتر من ۲۴ ساعت قبل باشوهرم نزدیکی داشتم روز ششم پریودیم بود همون روز قرص الدی هم استفاده کردم بعدازرابطه هم بعدازچندساعت یه قرص خوردم دوساعته دیگه هم بعدازاون قرص یه دیگه خوردم بعد از پنج ساعت حالت تهوع کرفتم به نظرتون احتمال بارداری هست ؟ ناگفته نماند من چندساله قرص میخورم درنزدیکی هم فقط پیشاب وارد بدنم شد تو رو خدا زود جوابم بدین

سیدمهدی موسوی [ 1396-06-17 ]
سلام من و همسرم قصد بچه دار شدن داشتیم. اما بعداز دخول و تخلیه متوجه شدیم ایشون پریود شدن.با توجه به حرام بودن بارداری در این زمان ایا احتمال بارداری وجود داره؟ ایشون زمان پریود شدنشون منظم بوده ولی این دفعه 4 روز زودتر پریود شدند متاسفانه. آیامصرف قرص نیاز می باشد

ب،روز [ 1396-04-01 ]
سلام من ۱۹رابطه داشتم و از وسیله بهداشتی هم برایه جلوگیری استفاده کردیم البته جدا از این که ارضا هم نشدن واینه به مدت یک هفته شبی ۲قرصه ال دی هم مصرف کردم ولی با قطع قرص پری نشدم میخواستم بدونم امکان بارداری هست و این که بعد ۱۳روز ازمایش بتا هم دادم منفی بود

لیلا [ 1396-03-30 ]
سلام .حدود 19 روز پیش با نامزدم نزدیکی محافظت شده داشتیم ک اخرای رابطه کاندوم پاره شد و اب منی رو داخل نریخت هیچ قرصی مصرف نکردم و فردای رابطه پریود شدم به مدت هفت روز و الان ده روزه از پریودیم میگذره و حالت تهوع وسرگیجه دارم و پهلوم درد میکنه .احتمال بارداری هست؟

رضا زارعی [ 1396-03-30 ]
سلام خستە نباشید من تازە ازدواج کردم الا کە با شوهرم رابطه جنسی داشتیم نمزاڕە قرصە بالداریاستفادە کنم امکان حاملگی دارم از کاندم استفادە میکنە میگە نمیزارم بالدار بشی قرصم نخور

زهرا [ 1396-03-24 ]
سلام من ۷ اردیبهشت رابطه مقعدی داشتم و ۹اردیبهشت پریود شدم الان خرداد ماه که باید پریود میشدم نشدم و میترسم از اینکه شاید منی به واژن رسیده و پریود شده باشم آیا امکان بارداری وجود داره

ف ش [ 1396-03-13 ]
با مصرف قرص اتیسترون دوماه بود ک هفتم پریود میشدم یعنی فروردین و اردیبهشت ولی الان 13ام هنوز پریود نشوم حالت تهوع هم دارم بعد از خوردن غذا تهوع بهم دست میده علائم پریود هم دارم 5 روز بعد از رابطه هم از بی بی چک استفاده کردم منفی بود من با کره هم هستم تروخدا بگین احتمال حاملگی هست با قرصایی ک مصرف کردم ؟؟ اگه هست باید چیکار کنم ؟؟؟لازمه ک آزمایش خون بدم؟؟الان بیشتر از یک هفته از رابطمون میگذره. چند روز بعد پریود میشم؟هنوزم هیچ لکی چیزی ندیدم

ف ش [ 1396-03-13 ]
سلام اگه میشه جواب منو زود بدین خیلی استرس دارم.من 3 ماه بود ک ب دلیل نامنظم بودن پریود و تنبلی تخمدان ب دستور پزشک قرص اتیسترون استفاده میگردم اما منظم نبود یکی دوشب فراموش کردم بخورم فردای شبی ک آخرین قرص رو مصرف کرده بودم و 2 روز مونده ب پریود با نامزدم رابطه سطحی بدون دخول داشتم ک روی باسنم ریخت ولی ترسیدم گ ب واژن رسیده باشه حدودا 30 ساعت بعد 4تا ال دی و12ساعت بعد 4تا دیگه خوردم ولی چون خیلی استرس داشتم حدودا 78 ساعت بعد از رابطه 3تا دوباره 12 ساعت بعد 4تا خوردم احتمال حاملگی هست؟؟

رها ژنرال [ 1396-03-13 ]
سلام. من 43روز پریود نشدم بانامزدم نزدیکی داشتم مطمین از اب منی وارد واژنم نشده بیبی چک گرفتم جواب منفی بود از روز شنبه شروع کردم ب انداختن ال دی 4روز انداختم بعددیگ ننداختم قرص بعداز43روزانداختم هنوز پریود نشدم ایامن حامله ام لطفا کمک کنید چند روزبعد پریود میشم

رها ژنرال [ 1396-03-13 ]
سلام. من 43روز پریود نشدم بانامزدم نزدیکی داشتم مطمین از اب منی وارد واژنم نشده بیبی چک گرفتم جواب منفی بود از روز شنبه شروع کردم ب انداختن ال دی 4روز انداختم بعددیگ ننداختم قرص بعداز43روزانداختم هنوز پریود نشدم ایامن حامله ام لطفا کمک کنید چند روزبعد پریود میشم

سمیرا کاشانچیان [ 1396-03-11 ]
سلام من هر ماه قرص ال دی میخورم و بعد تموم شدنه قرصم سر ۵روز عادت میشه امروز روزه ۵هست اما هنوز نشدم امکانش هست استفاده از قرصم حامله شم.من به خاطره نزدیکم با همسرم مجبور به قرصم

سمیرا کاشانچیان [ 1396-03-11 ]
سلام من هر ماه قرص ال دی میخورم و بعد تموم شدنه قرصم سر ۵روز عادت میشه امروز روزه ۵هست اما هنوز نشدم امکانش هست استفاده از قرصم حامله شم.من به خاطره نزدیکم با همسرم مجبور به قرصم

زهرا [ 1396-03-09 ]
لام خدمت شما.من یک هفته ایست که پریودم عقب افتاده .البته هیچ وقت منظم نیست .تا اینکه توی رابطه شک کردم .برای همین ۴تا قرص ال دی مصرف کردم.الان خیلی نگرانم که نکنه حامله بودم و قرص مصرف کردم.ایا قرص ال دی روی جنین تاثیر میزاره

الهام احمدی [ 1396-02-29 ]
سلام نزدیک داشتم اماشک داشتم بعد یک هفته شروع قرص ال دی خوردم اما پریود شدم ولی خونریزی کم بود ممکنه حامله بشم

سما صداقت [ 1396-01-25 ]
سلام خسته نباشيد ببخشيد من هتفه پيش با همسرم نزديكي داشتم و قرص هاي اورژانسي خوردم و بهد عادت ماهانه شدم و الان دوباره نزديكي داشتم ميخواستم بدونم ميتونم باز هم براي احتياط قرص بخورم يا نه

فاطمه رحتمی [ 1396-01-25 ]
سلام خسته نباشید ببخشید وقتی قرص ال دی مصرف میشود از روز پنجم پریودی شروع کنم قرص بخورم تا چن روز بعد نباید رابطه داشته باشم ک اسپرم داخل بریزه

سحر طارم [ 1396-01-20 ]
سلام خسته نباشید. من 15 همین ماهساعت 5 بعدظهر با نامزدم رابطه داشتم 3روز از پریودم میگذشت دخول انجام شد ولی گفت داخل نریخت روی واژنم 1قطره ریخته شد. من 2دل بودم قرص استفاده کنم از ترسم 2روز بعد شساعت 9 شب 2تا اوسسیز همزمان مصرف کردم میخواستم بدونم احتمال بارداری هست. خیلی نگرانم تورو خدا جواب بدین

محی [ 1396-01-16 ]
سلام من ۲۳ سالمه سه هفته پیش با نامزدم رابطه داشتم اما دخول نبود بعد از سه هفته من پریود شدم اما حالت تهوع دارم.نکنه باردارم؟ خواهش میکنم کمکم کنید بعد از سه هفته پریود شدم ینی حامله نیستم نه ؟

رستمي [ 1396-01-16 ]
سلام در موقع نزديكي ازكاندوم استفاده كرديم ولي كاندوم پاره شد و كمي اپرم داخل شد و بعد از 8 ساعت قرص اورژانسي مصرف كردم 2 تا همزمان و در زمان نزديكي موقع عادتم بود حالا 4 روز گذشته ولي عادت نشده ام .لطفا راهنمايي بفرماييد.

لیل کریمی [ 1396-01-15 ]
سلام، خستە نباشید من 5 ماهە عروسی کردم و الان تو ماە ششم هستم. این ماه فراموش کردم قرص ضد بارداریم را مصرف کنم یعنی اشتباهی فکرکردم چون تو ماه ششم هستم دیگر نمیتوانم مصرف کنم. دیروز پریودیم تموم شده، آیا میتونم اون شش تا قرص بخورم و بعد ادامه اش بدهم؟ لطفا سریع جواب بدین. باتشکر

لیلا کریمی [ 1396-01-15 ]
سلام، خستە نباشید من 5 ماهە عروسی کردم و الان تو ماە ششم هستم. این ماه فراموش کردم قرص ضد بارداریم را مصرف کنم یعنی اشتباهی فکرکردم چون تو ماه ششم هستم دیگر نمیتوانم مصرف کنم. دیروز پریودیم تموم شده، آیا میتونم اون شش تا قرص بخورم و بعد ادامه اش بدهم؟ لطفا سریع جواب بدین. باتشکر

دعا لاوی [ 1396-01-07 ]
سلام ،خواستم بدونم برای تنظیم عادت ماهانه خوردن قرص های جلوگیری مناسب است وپس از تنظیم ان اقدام به بارداری کرد

الناز محمدی [ 1396-01-01 ]
سلام دختره 20ساله ام باکره بانامزدم رابطه داشتم فقط حس میکنم مایع منی برخورد داشته بامثانه ام سریع اقدام ب شستشو کردم یک هفته است که پریودم عقب افتاده خیلی هم استرس دارم

عطران [ 1395-12-22 ]
با سلام و روز بخیر.دو سالی هست که از قرصای ضدبارداری استفاده میکنم.سر وقت و منظم.و سر وقت و منظم پریود میشم.ولی نزدیک به شش ماه هست وقتی دقیقا دهمین قرصو میخورم لکه میبینم و دو روز بعد تموم میشه.میشه بپرسم علتش چیه؟و اینکه خطری نداره؟

زهرا حسینی [ 1395-12-05 ]
سلام من دوساله عقدم باهم دیگه رابطه داریم ولی این بار در دوران قاعدگی رابطه داشتم روز دومم هست ایا ممکنه باردار بشم لطفا جواب بدین

محدثه [ 1395-12-05 ]
سلام ایا قرص اورژانس پریود به تا خیر میندازه؟

پری [ 1395-11-21 ]
باسلام من اخرین روز پریودم با همسرم نزدیکی داشتم ولی فقط اب منی ایشان روی الت تناسلیم ریخت و دخول انجام نشد بعداز بیست ساعت چهارعدد قرص ال دی مصرف کردم و بعدازگذشت یکساعت هم التم را با صابون شستم ایا امکان حاملگی وجود دارد؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم درضمن بعد از گذشت یک ساعت ازقرص مدفوع ابکی داشتم و هنوز نوبت دوره دوم قرصم نشده است لطفا راهنماییم کنید ممنونننننن

سحرر۰ [ 1395-11-19 ]
سلام من با همسرم نزدیکی داشتم بارداری اوژانسی خوزدم دوباره شب نزدیکی داشتم وان باز جلو گیریرنکرد من باز باید قرص بخورم یا همون که روز خوردم کافیه

سحرر۰ [ 1395-11-19 ]
سلام من با همسرم نزدیکی داشتم بارداری اوژانسی خوزدم دوباره شب نزدیکی داشتم وان باز جلو گیریرنکرد من باز باید قرص بخورم یا همون که روز خوردم کافیه

ف ک [ 1395-11-16 ]
سلام خسته نباشيد من بعد از رابطه با همسرم متوجه شدم که کاندوم پاره شده وبلافاصله از روش اضطراري استفاده کردم ايا امکانش هست باردار بشم

یاسمن رضایی [ 1395-11-14 ]
سلام خسته نباشید من و همسرم در روز دوم پریودیم ب اصرار همسرم نزدیکی داشتم و من تو شک بودم که حامله میشم یا نه و از روز چهاروم پریودیم شروع کردم به خوددن قرص ضد بارداری و حتی قرص اورژانسی هم خوردم میخام بدونم باید چیکار کنم خیلی سردرگمم خواهش میکنم کمکم کنید ایا حامله میشم ؟ شکم درد دادم و سرگیجه لطفا کمکم کنید

ف ش [ 1395-10-30 ]
سلام يه هفته تا دوهفته از رابطه با همسرم ميگذره پريودم چهار روز اينا عقب افتاده شك دارم باردار باشم چي ميتونم بخورم كه باردار نباشم قرص ال دي تاثير داره؟ توروخدا زود جواب بدين

ف ش [ 1395-10-30 ]
سلام يه هفته تا دوهفته از رابطه با همسرم ميگذره پريودم چهار روز اينا عقب افتاده شك دارم باردار باشم چي ميتونم بخورم كه باردار نباشم قرص ال دي تاثير داره؟ توروخدا زود جواب بدين

مریم ارم [ 1395-10-28 ]
سلام خسته نباشید من 4روز مونده بود به پریودیم نزدیکی داشتم در حالی که از قرص ال دی استفاده میکنم بهدش پریود شدم ولی بازم شک دارم بی بی چکم زدم منفی بود به نظر شما من باردارم لطفا خواهشا جوابمو بدین؟

مریم ارم [ 1395-10-28 ]
سلام خسته نباشید من 4روز مونده بود به پریودیم نزدیکی داشتم در حالی که از قرص ال دی استفاده میکنم بهدش پریود شدم ولی بازم شک دارم بی بی چکم زدم منفی بود به نظر شما من باردارم لطفا خواهشا جوابمو بدین؟

حدیث داوری [ 1395-10-25 ]
سلام خسته نباشید. من بیشتر اوقات دچار سوزش ادرار و دردو سوزش داخل رحم هستم. و اکثرا بعداز نزدیکی درو سوزش زیادی دارم با اینکه مسایل بهداشتیو زیاد رعایت میکنیم. بخاطر چی میتونه باشه؟؟ و اینکه من حدود یک ساله ک نامنظم پریود میشم.یا یکهفته فقط لکه بینی دارم و هر از گاهی از قرض اورژانسی استفاده میکنم ممکنه بخاطر این قرص باشه و اگر هست چطور میتونم منظمش کنم؟؟ ممنون

سارا امینی [ 1395-10-24 ]
سلام خانم دکتر، من ۲۵ سالمه، الان ۲ باره که ال دی میخورم هنوز نصف قرص رو نخورده پریود میشم،هر شب میخوردم ولی نمیدونم چرا هنوز قرص رو تمام نکرده باز پریود میشم،مشکل چیه؟

شیما [ 1395-10-21 ]
سلام من10روزپیش نزدیکی بدون دخول مشکوک داشتم ک نیم ساعت بعد و12ساعت بعدقرص لونژیل مصرف کردم4روزبعددوباره نزدیکی بدون دخول مشکوک داشتم خواستم ببینم اگه تا چه مدت پریودنشم بایدآزمایش بدم

علی [ 1395-10-09 ]
سلام ببخشید میخواستم بدونم بهترین زمان برای نزدیکی جهت جلوگیری از بارداری چه زمانی است و استفاده تنها ازدیافراگم چقدر در جلوگیری از بارداری نقش دارد

شیوا اسدی [ 1395-10-08 ]
باسلام.من 2سال هست عروسی کردم حالا اقدام به بارداری کردم ولی انقدر درد شدید داشتم رفتم دکتر سونو نوشت دیدم ی کیست در چپم و دو دوره ال دی خوردم .شوهرمم بچه میخواد حالا اینسری جلوگیری نکردیم یک شب در میان.آیا من با دو دوره ال دی و کیستم باردار میشم؟؟؟؟ممنون جواب بدید

فاطمه ف [ 1395-10-05 ]
سلام. من روز پنجم پريودي از قرص استفاده كردم روز ششم نزديكي داشتم احتمال بارداري هست؟در ضمن مرتب قرص ميخورم از روز پنجم

هستي حسيني [ 1395-10-03 ]
باسلام خانم متاهلي هستم نوزده ساله چند روز مونده به پريودم رابطه داشتم ايا احتمال بار داري هست باتشكر

لادن [ 1395-10-02 ]
سلام.اگر پرده بكارت سالم باشه و دخولي انجام نشه و فقط معاشقه باشه و مايه داخل ريخته نشه ولي اون ماه پريود نشم ممكنه حاملگي باشه؟سابقه نامنظم بودن پريود هم دارم

سعیده [ 1395-09-17 ]
سلام من باهمسرم رابطه داشتم یعنی دخول اما باستفاده از کاندوم بعد پریود شدم هفت روز پریودیم مثل همیشه بود هفت روز بعد از پریودیم لکه های خون اما سیاه دیدم امکانش هست باردار باشم کمکم کنید تورو خدا

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
معرفی وب سایتنرم افزار اندرویدی سلامتبیوگرافیAbout Websiteمشاوره تخصصی بهداشت بارومطالب و مقالاتمطالب غیر پزشکیواژه نامه باروریبهداشت جنسیبارداری و زایمانببماریهای زنان و درمانتنظیم خانواده و پیشگیری توصیه های بهداشتی در بارخانواده و سلامتدکتری تخصصی بهداشت بارورداروهای رایجصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر